Wstęp
Parapsychologia
Psychotronika
Telekineza
Psychokineza
Dwa oblicza magii
Dwa oblicza magii
O magii słyszał każdy z nas. I każdy był zafascynowany czarami. Szczególnie będąc dziećmi wyciąganie królika z pustego melonika, czy też zamienianie czarodziejskiej pałeczki w gołąbka robiło na nas wrażenie. Magia jednak to nie tylko czary iluzjonistyczne. Magia - ta prawdziwa, przez duże M, ma dwa oblicza. Może szkodzić lub pomagać człowiekowi. Magia bowiem, jest to nic innego, jak zdobywanie mocy i wiedzy często tajemnej ze źródeł nadprzyrodzonych, w celu posłużenia się nimi w doczesnym świecie. Ale to także sztuka kontrolowania sił natury, przy użyciu środków nadnaturalnych, takich jak zaklęcia czy rytuały.

Mówiąc o magii mamy na myśli dwie jej odmiany. Magię czarną i białą. Czarna, ma na względzie wyrządzenie szkody człowiekowi. Główne jej idee sprowadzają się do tego, że działanie w jednym miejscu powoduje lub wpływa na podobne działanie w innym miejscu. Odbywa się to przez przeniesienie bądź skojarzenie. Zgodnie z tą pierwszą zasadą można zniszczyć znienawidzoną osobę lub wroga paląc kukłę - wyobrażając sobie jednocześnie, że ów kukła to nasz wróg. Stosując drugą zasadę, można tego dokonać poprzez np. włosy, lub paznokcie naszego wroga. Obecnie przyjmuje się, iż większość wczesnych praktyk religijnych zakorzeniona była w wierze w istnienie magii. Czarna magia jak widać to straszna broń w rękach nieodpowiedzialnego człowieka. Jej nieodpowiednie użycie może mieć przykre skutki dla człowieka, a nawet doprowadzić do śmierci. Igrasz z mocami i siłami o wiele potężniejszymi od nas samych - to nie żarty. Czarna magia służy więc samej sobie. Uważaj więc aby jakieś zaklęcie bezmyślnie rzucone nie obróciło się przeciwko tobie.

Drugim rodzajem magii jest tak zwana biała magia. To posługiwanie się mocą osobistą w połączeniu z mocą ziemi w celu spowodowania określonej zmiany. Ten rodzaj magii jest przeciwieństwem magii czarnej. To tak jak dobro i zło. Magia biała jest dobrem, czarna złem. Magia biała jest procesem pozytywnym. Jej celem jest niesienie bezinteresownej pomocy innym a także samemu sobie. Służą do tego określone formuły i rytuały.